BİTKİ KORUMA > İnsektisitler

MISKIN DIRECT®

İnsektisit - Akarisit (Böcek ve Kırmızı Örümcek İlacı)

Etkili madde: 18 g/L Abamectin
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hazırlanması ve Kullanımı

Yapraktan uygulamalarda traktör ve sırt pulverizatörleri ile motorlu atomizörler kullanılabilir. Yoğun yeşil aksamı olan bitkilerde iyi bir kaplama için özen gösteriniz. Günün sıcak saatlerinde yeşil aksamın ıslak olduğu veya hemen yağış beklenen durumlarda ilaçlamadan kaçınılmalıdır.

İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu: İlaçlamadan önce ilaçlama aletinin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Ağaç başına veya dekara kullanılacak su miktarını belirlemek için önce sadece su ile belirli sayıda ağaç veya belirli bir alan düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek ağaç başına veya dekara kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır.

 

Ilacın Hazırlanması:Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç önce az miktardaki temiz su ile iyice karıştırılır. Sonra bu ön karışım, yarı yarıya suyla dolu aletin deposuna konur. Karıştırma işlemi yapılırken su seviyesi tamamlanır. İlaçlı mahlül her zaman çok iyi karıştırılmalı ve birkaç saat içinde kullanılmalıdır. İlaçlama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir.

 
Karışabilirlik Durumu
 
Alkali reaksiyonlu ilaçlarla karışmaz. Diğer ilaçlarla karışabilirlik durumu test edilmelidir. İlaçlara karşı oluşacak mukavemet nedeniyle, farklı etki mekanizmasına sahip ilaçların kullanılması icap eden programlarda tavsiye edilmektedir.izmir saç ekimi